Лондон Найтс постигнаха голяма победа със 7-2 над Уиндзор на Семеен ден
Global News | 2024-02-20 | 02:49:04

Четирима Лондон Найтс направиха усилия за три точки при победа със 7-2 над Уиндзор Спитфайърс на Семеен ден в Budweiser Gardens.

Ийстън Коуън, Ландън Сим, Денвър Барки и Макс МакКю вкараха по веднъж и добавиха две асистенции.

Коуан удължи точковата си серия до 24 мача, а Сам Дикинсън удължи точковата си серия до осем мача, докато Лондон се подобри до 4-0 срещу Спитфайърс тази година.

Уиндзор откри резултата с гол на бившия езерняк Хюрън-Пърт Итън Мартин, когато той стигна до гнездото и вкара удар в мрежата на Найт само 1:51 след началото на мача.

Джаксън Едуард изравни мача за Лондон при 12;50 на първия период, когато стигна до шайба, която се отби от крайните дъски и я прехвърли вратаря на Спитфайърс Джоуи Костанцо.

Cowan и Barkey се възползваха от шанса за малко играчи по-малко от две минути по-късно, когато Barkey даде на Cowan 27-ия му гол за сезона, за да удължи поредицата от точки на Cowan до 24 мача. Голът беше Knights 24th short-handed този сезон.

COWAN И BARKEY SHORTIE!!!#LeafsForever | #LetsGoFlyerspic.twitter.com/IX2C8JRrqr

— London Knights (@LondonKnights) 19 февруари 2024 г.

Райън Ейбрахам отново изравни резултата в 15:45 след отсъдена дузпа. Ейбрахам се пързаля точно по средата на зоната на Лондон и вкара 24-ия си гол тази година и резултатът беше 2-2.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Найтс скочиха напред отново преди края на периода, когато Джейкъб Жулиен намери Ландън Сим в sl0t  и Сим продаде идеята, че може да стреля, и след това плъзна пас към Макс МакКю, който стреля с шайбата в отворената страна на вратата Спитфайърс вкара мрежата, за да даде преднина на Лондон с 3-2 през 20 минути.

Найтс добавиха още три гола през втория период, когато Сам Дикинсън взриви с мощен гол покрай Костанцо, за да удължи поредицата си от точки до осем мача. Дикинсън има три гола и 11 асистенции за този период от време.

Добрата работа на МакКю и Жулиен под голлинията доведе до шайба на Сим и той се завъртя и отбеляза, за да даде преднина на Лондон с 5-2 преди междинната граница на средния период.

Барки добави третата си точка за деня, като отрази пас на Руслан Газизов покрай Костанцо в 10:28, за да направи 6-2.

МакКю и Газизов комбинираха 25-ия гол на Найтс за сезона, за да довършат точкуването в третия период.

Лондон надигра Уиндзор с 48-27.

Найтс бяха 1 -за-4 при силовата игра и 2-за-2 при дузпата.

Minute Munchers

Две лондонски връзки водят в Националната хокейна лига по изиграни минути. Лондончанинът Дрю Даути има средно 25:54 на мач за Лос Анджелис Кингс, а бившият Найт Джон Карлсън е на две секунди по-малко от тази граница при 25:52 с Вашингтон. Мич Марнър от Мейпъл Лийфс и лондончанинът Ник Сузуки от Монреал Канадиенс са над границата от 20 минути на игра като нападатели.

Следва

Рицарите се отправят на изток за двойка на 23 февруари в Кингстън и на 24 февруари в Отава.

Лондон победи Фронтенакс с 8-1 на 13 октомври в Будвайзер Гардънс и след това победи 67-те с 3-2 в продълженията две седмици по-късно.

Ийстън Коуан вкара победния гол след предаване на Макс МакКю.

Гостовите мачове за Найтс ще отбележат последните срещи между отборите от редовния сезон.

Отразяване ще започне на 980 CFPL в 18:30 ч. за мача срещу Кингстън, а 14:30ч. или мача срещу Отава.